Idealny duet – brama garażowa i drzwi wejściowe

Opublikowane

Nowoczesne budownictwo cechuje spójna kolorystyka i jedność we wzornictwie. Takie cechy dają poczucie spokoju i harmonii. Czy zatem warto mieć bramy garażowe i drzwi wejściowe podobne wzornictwem i kolorystyką? Takie rozwiązania proponują nam coraz częściej producenci bram garażowych i stolarki otworowej.

Do wyboru mamy liczne rozwiązania, ale warto zacząć od wyboru wzoru bramy garażowej. Powodem jest to, iż w bramach jest mniejszy wybór wykończenia czy kolorów. Mimo, iż producenci starają się oferować paletę wzornictwa bram garażowych, to w wyborze drzwi wejściowych jest znacznie większy wybór. Dlatego zawsze prościej dobrać drzwi do bramy, niż odwrotnie.

Na cenę naszego duetu wpłynie kolor z palety RAL. Standardowe kolory są sporo tańsze. Każdy producent w swojej ofercie ma kilkanaście kolorów RAL w ciągłej sprzedaży. Zazwyczaj takie drzwi są do kupienia od ręki. Następną kwestią wspólnego zakupu jest kwestia przetłoczeń. Bramy garażowe zbudowane są z blachy stalowej o płaskiej powierzchni lub wyprofilowanej. Rodzaje bram mają różne przetłoczenia, czesto są one poziome, podobnie jak drzwi wejściowe. Skomponowanie takiego duetu nie będzie trudne a będzie miało duży wpływ na wizualność całego wyglądu domu.

www.okna-mirax.eu

Warto nadmienić, iż prawie każdy producent stolarki oferuje również okna i drzwi zbliżone wzornictwem do naszych drzwi wejściowych i bramy garażowej. Należy jednak uważać na wzornictwo oklein, ponieważ u każdego producenta oznaczenie może być zbliżone, ale nie jednakowe. Wprawdzie różnice mogą być minimalne i mało widoczne, ale to zawsze będzie różnica. Musimy zwrócić jeszcze uwagę na jeden szczegół. Tym szczegółem jest to, że okleina na drzwiach jest wzoru, który ułożony jest pionowo. W bramach garażowych zaś wzór jest poziomy. I na koniec wspominamy o klamce, która w bramie garażowej stanowi element wyjścia awaryjnego. Natomiast w drzwiach wejściowych jest widocznym elementem drzwi, który będzie różnił się kształtem od klamki w bramie garażowej.

Może Ci się również spodoba