Ford Fiesta- kultowy samochód ma 40 lat

Opublikowane

Kanciasty kształt i brak wyposażenia jak na dzisiejsze standardy. O to kultowy Ford Fiesta, auto, które skradło serca niezliczonej ilości kierowców, kończy właśnie 40 lat.

Ford Fiesta z założenia miał być samochodem dla ludzi, którzy nie mają pieniędzy na utrzymanie samochodu z dużym zużyciem paliwa. Praca nad modelem odbywała się pod kryptonimem „Project bobcat”, po kilku latach postanowiono zmienić nazwę na fiesta. Nazwę pojazdu nadał sam Henry Ford.

11 maja 1976 z Niemieckich linii montażowych wyjechał pierwszy model Forda, który od razu zyskał popularność dzięki swojemu oszczędnemu silnikowi. Ford już w pierwszym roku wyprodukował 84 tys. egzemplarzy.

Ford fiesta był z biegiem czasu modernizowany. Współczesny model nie tylko może mieć zamontowane wszystkie udogodnienia takie jak np. klimatyzację, ale też jest o wiele większy.

Wiele osób twierdzi, że najlepiej im się jeździło właśnie modelem z lat 70. Fani fiesty twierdzą, że żaden inny samochód nie pozwolił im się poczuć bliszej jedności z pojazdem.

Może Ci się również spodoba