Automatyzacja procesów produkcyjnych CNC a numeryczne sterowanie

Opublikowane

Światowa gospodarka wciąż się rozwija i każde przedsiębiorstwo stara się stale skracać czas cyklu produkcyjnego oraz koszta produkcji komponentów a co za tym idzie także produktu końcowego. W procesie redukcji kosztów i czasu ogromny udział ma najnowsza technologia. Ma to miejsce także w branży CNC. Oto sposoby na osiągnięcie wyżej wymienionych celów.

Podczas zwiększenia wydajności obróbki należy zwrócić uwagę by wyrób spełniał wymogi odnośnie zarówno dokładności wykonania, jak i jakości powierzchni. Aby to osiągnąć konieczny jest rozwój obrabiarek nie tylko pod kątem konstrukcyjnym, ale przede wszystkim systemów sterowania.

Frezowanie CNC możliwe jest dzięki numerycznemu sterowaniu opartemu na funkcjach matematycznych, które opisują w sposób dokładny kształty przedmiotów. Aby w wydajny sposób wykorzystywać tę technologię należy wykorzystać elektroniczne przetwarzanie danych wygenerowanych przez funkcje matematyczne. Obecny rozwój sterowania numerycznego obrabiarkami rozwija się bardzo szybko. Oto główne kierunki rozwoju:

  • rozwój cyfrowych układów sterujących
  • rozwój samych obrabiarek
  • rozwój związany z automatyzację przygotowania produkcji.

Pro Metal Form

Może Ci się również spodoba