Naukowcy podsłuchali rozmowę dwóch delfinów

Opublikowane

Naukowcom udało się nagrać rozmowę dwóch delfinów butlonosych, naukowcy twierdzą, że ich rozmowa jest bardziej skomplikowane niż by się wydawać na pierwszy rzut oka. Badacze uważają, że delfiny mogły używać zdań składających się nawet z 5 słów.

Zasadniczo, ta wymiana przypomina rozmowę dwojga ludzi(..)-mówi Wiaczesław Rjabow z Kartag Nature Reserve w Teodezji. Naukowcy użyli wodoodpornych mikrofonów tzw. hydrofonów, do nagrania tych wodnych ssaków. Rozmowa dwóch delfinów, Yashy i Yana zostały nagrane w wysokiej rozdzielczości.

Po analizie nagrań badacze odkryli dowody potwierdzające teorie, że delfiny używają wielu różnych słów, za pomocą emitowanych przez nie impulsów różniących się częstotliwością i poziomem głośności tak jak w wypadku ludzkiej mowy. Na razie nie jest możliwe rozszyfrowanie słów, jakie używały delfiny, naukowcy uważają, jednak że delfiny używały zdań składających się z przynajmniej 5 różnych słów. Naukowcy planują już kolejne badania, aby potwierdzić tę tezę.

Badaczy jednak najbardziej zainteresowało to, że delfiny wydawały się bardzo zainteresowane konwersacją, co może potwierdzać tezę, że delfiny posiadają emocję.

Może Ci się również spodoba