Ogrodzenie z paczki – dlaczego nie!

Opublikowane

Obecne czasy są wspaniałe. Możemy kupić wszystko co chcemy, nawet ogrodzenia panelowe w paczkach. Tak, w paczkach. Producenci ogrodzeń mają różne, łatwe i szybkie, rozwiązania montażu takiego ogrodzenia. Taki montaż możemy nawet zrobić sami zgodnie z dołączoną do paczki instrukcją montażu producenta. Warunkiem jest to, że musi on być wykonany zgodnie z zaleceniami. Inaczej możemy mieć dość osobliwe ogrodzenie swojego domu.

A jak takie zamówienie może być zrealizowane? Najpierw musimy wiedzieć ile tego ogrodzenia będziemy potrzebowali. Takie dane poda nam plan zagospodarowania terenu, w którym określone są parametry działki. Należy określić długość i wysokość ogrodzenia, liczbę i typ bramek i furtek. Ważne jest aby znać model ogrodzenia, kolor i sposób wykończenia.

www.garaga.pl

Jeśli nie wiemy jak to zrobić, możemy zlecić to osobie zajmującej się projektowaniem ogrodzeń systemowych. Taki fachowiec pomoże nam we wszystkich istotnych sprawach. Przede wszystkim określi nam koszt takiego ogrodzenia. Niekiedy przedstawiciel firmy potrafi stworzyć projekt wizualny naszego ogrodzenia. Jeśli nie potrzebujemy takiego fachowca to wystarczy dokładnie przeanalizować cały system ogrodzeniowy na stronie producenta i zamówić gotowe ogrodzenie systemowe.

Ale zanim zamówimy takie ogrodzenie przez internet musimy koniecznie zwrócić uwagę na wysokość ogrodzenia. Wysokość ogrodzenia nie może przekraczać 2,2 m. Wyższe ogrodzenie wymaga zgłoszenia w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Musimy zwrócić uwagę na bramy i furtki, które nie mogą się otwierać na zewnątrz działki. Musimy wiedzieć, czy w linii ogrodzenia nie przebiegają żadne media. Media mogą znacząco utrudnić montaż ogrodzenia. Przede wszystkim należy sprawdzić czy w warunkach zabudowy nie opisano szczególnych kryteriów, którym powinno ono odpowiadać.

Ogrodzenie panelowe składamy bez spawania i to chyba najważniejsza zaleta takiego ogrodzenia.

Może Ci się również spodoba