Jak zabezpieczyć dach przed zimą?

Opublikowane

Pokrycia dachowe wymagają okresowych kontroli i prac konserwacyjnych. Przegląd i konserwacja dachu to ważny element przygotowania się do najzimniejszej pory roku jaką jest zima. Przegląd należy zlecić fachowcom, którzy trafnie zdiagnozują poszycie naszego dachu. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie takiego przeglądu ekipie, która wykonała położenie dachu. Oni wiedzą najlepiej jakie materiały były wykorzystywane i na jakie detale należy zwrócić szczególną uwagę. Oni też najszybciej zareagują na ewentualne „niespodzianki”.

Od czego zacząć przegląd pokrycia dachowego? Należy zacząć od przeglądu dachówek ceramicznych czy dachówek cementowych. W przypadku pęknięć takiej dachówki należy ją natychmiast wymienić na całą i nową. Warto nadmienić, iż wybór solidnego materiału na dach nie wiąże się z jego częstą naprawą. Dlatego warto zainwestować w porządne dachówki lub inne pokrycie dachowe. Następnie przyglądamy się okolicy okien dachowym, systemowi kominowemu czy lukarnom. Tam najczęściej dochodzi do pęknieć, które mają duży wpływ na izolacyjność całego domu.

www.isolacje.com.pl

Po przeglądzie i usunięciu usterek przez naszych fachowców powinniśmy pomyśleć o wyglądzie naszego dachu. Dach to także wizytówka naszego całego domu, dlatego warto wykonać mycie dachu. Mycie dachu zabezpiecza dom przed ściekaniem zabrudzeń, kurzu czy środków chemicznych do środka. Na poszyciu dachu osadzają się glony, mchy i porosty, które dzięki myciu zlikwidujemy. Do mycia dachu najlepiej użyć myjki ciśnieniowej, która idealnie pozbędzie się zabrudzeń. Specjalistyczny płyn użyty do mycia nie zniszczy nam dachówek i nie naruszy struktury dachu.

Następną datą przeglądu i konserwacji dachu powinna być wiosna. Wiosną, kiedy stopnieją śniegi i odpadną sople lodowe powinniśmy sprawdzić strukturę pokrycia dachowego po zimie. Czasami zdarza się, że duże pokłady śniegu uszkodzą nam miejscami pokrycie dachowe.

Może Ci się również spodoba